Altyapı-Borulama Projeleri gerçek verimlilik hesaplamaları ve doğru maliyet ile yapıldığında ideal çözüme ulaşılıyor. Özellikle şantiye uygulamalarında konusunda uzmanlaşmış teknik personel ile çalışmak, fabrikasyon uygulamalarında ise projeye uygun imalat yapılmasını sağlamak büyük önem taşır. Proje incelemesi ile başlayan çalışmaların iş teslimine kadar devam etmesi sonucun başarılı olmasına neden olur. Peki, bu aşamaların püf noktaları nelerdir, OMİS Altyapı Borulama ve İnşaat Bölümü Yöneticisi Fatih Macit yanıtladı:

Altyapı-Borulama Projelerinde boru çapı nasıl tayin edilir?
Mevcut ve talep edilen proje ihtiyaçlarına göre hidrolik hesaplamalar sonucunda boru çapı tayin edilir.

Altyapı-Borulama Projelerinde boru cinsi nasıl tayin edilir?
Proje verileri göz önünde tutularak gerek duyulan teknik ihtiyaç baz alınır, proje niteliğinde kullanılacak boru cinsinin, hidrolik, kimyasal, montaj özellikleri doğrultusunda boru cinsi tayin edilir.

CTP Boru nedir? Avantajları nelerdir?
CTP Boru Cam Takviyeli Polyester boru anlamına gelmektedir. Cam elyaf, polyester reçine ve Silis kumu ham maddeleri ile ileri teknoloji altında üretilen borulardır. En büyük avantajı hammadde yapısından dolayı uzun ömürlü olmasıdır. Boru tasarım esası en az 50 yıldır. Kullanım ömrü; boru üretimi, proje analizi, montaj kalitesi etkenlerine göre önem arz etmektedir. 300 mm den 4000 mm çapa kadar üretilebilmektedir. 700 mm den büyük çaplar için ciddi bir ekonomik avantaj sağlamaktadır. Çap büyüklüğüne göre en hafif boru çeşididir.

CTP Boru hatlarında projelere hizmet alanımız nelerdir?
Proje çalışmasından başlayan teknik desteğimiz, Proje analizi doğru ve gerçek metrajlarda boru ve ek parça alınması süreci, boru üretimi, sevk planlaması, şantiyede boruların indirilmesi, stok alanlarının organizasyonları, boru montajında kullanılacak geri dolgu malzemesinin belirlenmesi, boru montajı, ek parça imalatı ve hatların tamamlanmasının akabinde test ve teslim süreçlerine kadar sürmektedir. 15 yıllık deneyimimiz ile proje maliyetleri ve kalite konularında müşterilerimize katkı sağlamaktayız.

Altyapı İnşaat konusunda hizmetlerimizle ilgili bilgi için: https://www.omisindustries.com/altyapi-insaat sayfamızı incelemenizi öneririz.